BlogKiralık Sepetli vinçKiralık Vinç

Kiralık Sepetli Platform

kiralık sepetli platform

Kiralık Sepetli Platform

Kiralık sepetli platform büyüyen ve gelişen şehirlerde en çok ihtiyaç duyulan hizmetlerden birisidir. Özellikle inşaat sektörü başta olmak üzere reklam, mimari, restorasyon gibi pek çok alanda kiralık sepetli vinçlere ihtiyaç duyuluyor. 16 milyona yaklaşan nüfus ve oldukça büyük ekonomik hacmiyle de İstanbul bu alanda en çok açık olan il olsa gerek. Neyse ki İstanbul içinde pek çok firma bu ihtiyaca cevap vermeye çalışıyor.

Neren Kiralık Sepetli Platform?

İlk olarak kiralık sepetli platform ihtiyacının sınırları yok gibidir. Genel olarak yükseklerde çalışılması gereken her iş için kullanılır. Uzun ve büyük iskele kurmaya gerek kalmadığı için de oldukça pratiktir. Hatta bu pratikliği biraz da ekonomik olmasıyla daha da destekler. En basitinden binanın dış cephe işlerini yapacaksınız üstelik bunu en sık ihtimalle yılda bir defa yapacaksınız. Ancak bu derece az kullanılan bir iş için iskele kurmak, sökmek ve o iskelenin nakliyesi hatta onlar için çalıştırılacak elemanlar için ayrı ayrı maliyet hesaplamalısınız. Bu hesaba bir de iskelenin kaplayacağı alanı ve diğer ek zorlukları da hesaplarsak oldukça zahmetli olduğunu göreceksiniz. Aynı şeyi boya yapmak için de düşünebilirsiniz. Hatta ağaç budama gibi kısa süreli işler için de sepetli platform oldukça pratik ve hızlı çözümler sunar.

kiralık sepetli platfom

Kiralık Sepetli Platform Nedir ve Nerede Kullanılır?

Kiralık sepetli platform kısaca bir aracın üzerinde monte edilmiş bir vinç mekanizması ve bu mekanizmaya bağlanmış bir sepet ya da platformdan oluşur. Ancak bu sepet ya da platform hidrolik bir sistemle kontrol edilmelidir. Ayrıca kapasitesi kadar kişi kullanmalıdır. Yani bir kişi ise iki kişiyi bu platforma almayın. Bunun dışında Platformu kontrol edecek olan operatörü iş sırasında meşgul etmemelisiniz. Dikkati dağılan operatör büyük kazalara neden olabilir. Bu platformların nerelerde kullanılacağına gelirsek;

  • Bina cephelerinin temizliğinde, bakımında ya da boya işlerinde,
  • Ağaç budama gibi işlerde
  • Reklam tabelası ya da benzeri şeyleri monte ederken,
  • İnşaat için yalıtım için ya da yükseklerde yapılacak her türlü işler için kullanılabilir.

Doruk Vinç olarak ihtiyaçlarınızı hızlı ve pratik bir şekilde çözmek için gereken tüm tecrübemizle sizlere hizmet ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir