YÜKLENİYOR...

Hizmetler / Sarıyer

Sarıyer

Doruk vinç  her geçen gün kiralık sepetli vinç sektöründe kendini geliştirmesi ile birlikte, oluşturduğu vizyon ve misyonu da benimseyen müşterileri tarafından sitesi çok sık ziyaret edilmektedir.Talep edilen tarihler aralığında kiralama isteği oluşturulabilen kiralık sepetli vinçler; farklı kapasitedeki ağırlığı taşıyabilecek vinçler, farklı özelliklere sahip olan kiralık sepetli vinçler ve müşterilerin dilediği anda istediği model vince ulaşım sağlaması gibi özellikleri olması açısından müşteri hizmetini ve memnuniyetini ön planda tutan sepetli vinç kiralama şirketi hizmet vermeye son sürat ile devam etmektedir.


VİNÇLER HAKKINDA BİLGİLER

Her birinin kullanıldıkları iş alanları farklıdır. Yükleme boşaltma, indirme, montaj, sanayi makineleri taşıma, konteyner yükleme ve boşaltma, elektrik direği dikim ve montajı, trafo taşıma ve montajı, bina boyama, cam, reklam tabela ve yazı yazma, prefabrik inşaat nakil ve montajları, beton blok-plakaların taşınması ve montajı, çelik konstrüksiyon taşıma ve montaj uygulamaları gibi işlerde kullanılan en önemli iş makineleridir.

 Vinçler ağır cisimleri kaldırmak için kullanılan bir makinedir. Bu makinenin en önemli kısmı elle, ya da vitesle verilen bir güçle hareket eden bir çark çemberidir. Bu çember dönerek üzerine sarılı bir ipi ya da kabloyu harekete geçirir.

 Vinç, ağır cisimleri sadece kaldırmakta değil, aynı zamanda bir yerden alıp başka bir yere nakletmekte de kullanılır. Çark çemberine ilaveten vinçler çok zaman genel olarak sabittir. Bununla beraber, bir kulaklı tekerlek de bulunur.

 Rıhtım boylarında raylar üzerinde hareket eden yarı hareketli vinçler olduğu gibi, büyük kamyonlara monte edilmiş seyyar vinçler de mevcuttur. Gemilerin güvertelerindeki vinçler ise ufak buharlı makinelerle veya elektrikli motorlarla çalışır.

 Vinçler genelde inşaat malzemelerini yükseğe kaldırmakta ve çeşitli doğrultularda hareket ettirilerek inşaat malzemelerinin inşaat sahasında istenilen yere götürülmesinde  kullanılmaktadır. Genel olarak vinçler çıkrık, palanga ve kaldıraçların uyumlu bir şekilde bir araya getirilmesiyle ya da kaldıraç ve hidrolik sistemlerinin bir araya getirilmesiyle yapılmışlardır.