YÜKLENİYOR...

Hizmetler / Avcılar

Avcılar

Doruk Vinç Kiralama hizmetleri Avcılar ilçesinde ki tüm ağır işlerinizi yapmak için hazırdır.Siz değerli müşterilerimizin her zaman memnuniyetlerini dikkate alarak çalışmakta olan firmamız siz değerli müşterilerimizin vinç işlerinde her zaman temiz ve titiz çalışarak işlerinizin hızlı bir şekilde bitmesi için gayret göstermektedir.Profesyonel ekibi ile siz değerli müşterilerimizin avcılar ilçesinde ki tüm işleriniz için 7/24 müşteri temsilcilerimiz ile telefonlarınızı bekliyoruz.
Vinçler hakkında sizlere bahsetmek gerekirse 
Şantiyelerde alt ve üst yapı faaliyetlerinde, yükleme ve boşaltma işlerinde, oto kurtarma ve çekme işlerinde, kaldırma ve taşıma işlerinde hurdacılıkta v.b. işlerde farklı amaçlara uygun vinçler dir. Seri hareket edebilmeleri, gerektiğinde yük taşıyabilmeleri bu tür vinçlerin tercih edilmelerinde en büyük etkendir.
Kaldırma işlemi yaparken vinç seçimi, başlı başına bilgi gerektiren bir konudur.
-    Kaldırılacak yükü (boyutları ve ağırlığı) tanımak
-    Çalışılacak mahali fiziki koşullarını tanımak
-    Çalışacak kaldırma aracının tüm özelliklerini (boyutu, ağırlığı, kaldırma sistemi, kaldırma
    kapasitesi, taşıma kapasitesi) bilmek, doğru seçim için şarttır.
 
Kamyon üstü vinçlerde; çeşitli çalışma koşullarına uygun imalatlar vardır. İşe uygun kamyon ve kaldırma gurubunun seçimi yapılmalıdır. Sağlıklı bir seçim için kamyon üstü vinçlerin yapısını ve bazı kavramları inceleyelim.
 
VİNÇ KAPASİTESİ
Kaldırabileceği maksimum ağırlık ve uzanabileceği maksimum mesafeye göre vinçlerin de belli bir kapasiteleri vardır. Bir vinç alırken ya da kullanılmadan önce muhakkak bu kapasite sınırları gözden geçirilmelidir. Unutulmamalıdır ki her vincin her iş için uygun olması söz konusu değildir. Öncelikli yapılması gereken işin tanımının ve büyüklüğün belirlenmesi ve buna uygun bir vincin seçimidir. Bu seçime yardımcı olabilecek en basit kural ise yük x mesafe kavramıdır. Vincin kapasitesini de gösteren bu sistemin mantığı ne kadar mesafede ne kadarlık bir yük kaldıracağıdır. Vinçleri isimlendirirken de bu ifade kullanılır. Aslında ton x metre (kg x metre). Örnek olarak 35 tonluk bir vinci ele alırsak, bunun anlamı vincin kule ekseninden 3m. Uzaktaki kaldırabileceği maksimum yüktür.Vincin asıl kapasitesi ton metre (kg metre) ile belirlenir. Yani söz konusu 35 tonluk bir vinç, 105. Ton-metre kapasiteye sahiptir. Kaba bir hesapla bu değerin istenilen mesafeye bölümü bize o mesafedeki yaklaşık kapasitesini verecektir. Tabi bu basit işlem yapılırken, her mesafe artırımı için bir de verim kaybı ve diğer kuvvetler de devreye gireceğinden kapasitenin bir miktar daha azalacağı unutulmamalıdır.

7/24 müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçerek daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.